A – tým: Překvapení na úvod přípravy

11.02.2024

FK Slavia Opava – KS Orzel Branice 5:4 ( 5:2 )

Branky: 26´ Žižka, 29´ Melecký, 32´, 36´  Laník, 41´ Schneider - 3´ Zieba, 18´ Leus, 66´ Lukaszcyk, 81´ Leszcynski

Rozhodčí: Phillip Marek – Vrba Martin, Sedláček Adam

Sestava Slavia Opava 1. poločas:

Honka – Schneider, Říčný, Matějek, Pavlíček – Melecký, Henčl, Žižka, Hanslík Jakub – Laník, Prchala.

Sestava Slavia Opava 2. poločas:

Honka – Rádek, Říčný, Henčl, Poštulka – Škrobánek, Kratochvil, Melecký, Vrána ( kvůli zranění 76´ Schneider ) – Laník ( 69´ Prchala ), Hanslík Matěj

V rámci zimní přípravy sehrál A – tým první přátelské utkání s polskými Branicemi, celkem hrající o dvě soutěže výše.

Začátek utkání začal svižným tempem, hosté měli více míč na kopačkách, naši hráči předváděli kvalitní rychlé brejky, když už v třetí minutě jsme mohli dva nula vést, bohužel skvělé rychlé protiútoky jsme nezakončili. A tak přišel tradiční trest v začátku utkání, který nás provázel většinu podzimní části. Chybovali jsme na pravé straně, Melecký vynechal na pravé straně pohyb a soupeř toho využil v přečíslení ve vápně a jednoduchou kombinaci zakončil gólovou střelou Zieba – 0:1. Branice chtěli utkání rychle rozhodnout a dále se tlačili do útoku. K dalšímu gólu jim mohl dopomoci brankář Honka, který nezvládl jednoduchou situaci a místo chycení míče svým faulem daroval polskému týmu penaltu. Hostující hráč naštěstí trefil mimo. Netrvalo to však dlouho a stejně to bylo o dvě branky. Soupeř zakombinoval na levé straně, naše hráče ve vápně přečíslil hostující záložník s útočníkem a následnou nahrávku pod sebe na hranici malého vápna zužitkoval precizně Leus – 0:2. Chvíli na to se hosté odhodlali ke střele z větší dálky, tu Honka dobrým zákrokem vyrazil na rohový kop. Naši hráči se nepříznivým stavem nedali otrávit a začali stupňovat tempo, svému soupeři jsme se fyzicky vyrovnali a rychlými brejky jsme polskému týmu dělali velké starosti. Ve 26. minutě jsme se mohli radovat, Prchala po rychlém brejku nahrál Žižkovi, který si navedl na střed hřiště před pokutovým územím a levou nohou snížil – 1:2. Netrvalo to dlouho a bylo srovnáno. Henčl našel Meleckého, který srovnal stav utkání 2:2. I nadále jsme se snažili tlačit do úroku, přičemž naše barvy podporoval dobrý výkon našich zadáků, kteří odebírali soupeři míče a pomáhali zakládat rychlý přechod do útočné fáze. Skvělé slávistické minuty pokračovali i nadále a Laník dalšími rychlými góly otočil stav utkání na 4:2. A aby toho nebylo málo, slávistickou 15-ti minutovku snů zakončil Schneider, který zakončil další rychlý brejk, když jako třetí dorážející navýšil naše vedení – 5:2.

Druhý poločas již nebyl z naší strany tak aktivní. Na úvod jsme zahrozili po rychlé akci po levé straně, ale pobídku Vrány nikdo nezužitkoval. Většinu druhé půle jsme se bránili v hlubokém bloku. Soupeř ukazoval, že hraje vyšší soutěž a nutil nás do hluboké defenzivy. Dlouhé minuty jsme odolávali. Inkasovali jsme až skoro po dvaceti minutách druhé půle, když jsme chybovali na pravé straně, Lukaszcyk si navedl míč na střed hřiště a z poměrně velké dálky překvapil Honku střelou k levé tyči – 5:3. Netrvalo to dlouho a Branice mohli snížit na rozdíl jedné branky, když po našem zbytečném faulu zahrávali další pokutový kop. Hostující hráč chtěl mířit doprostřed brány, naštěstí opět pro nás hodně vysoko přestřelil. Za druhou půli jsme se moc šancí nevypracovali. Zajímavou šanci měl Škrobánek, když jsme rychle přenesli těžiště hry z levé strany na pravou a Škrobánek postupoval směrem k bráně, a byť pod velkým tlakem, povedlo se našemu mladíkovi zakončit, hostující brankář jeho pokus vyrazil na rohový kop. Poté individuálně pronikal z pravé strany Prchala, bohužel se ukvapil střelou z větší dálky místo nahrávky na nabíhající spoluhráče. Následně přišla čtvrtá branka v podání Leszcynskeho. V posledních minutách jsme již hostům žádnou šanci nepovolili a mohli jsme se tak překvapivě radovat z vítězství.

Další utkání naše barvy sehrají příští sobotu od 16:30 s týmem Břidličná B na umělé trávě v Kylešovicích.

Hodnocení utkání trenére Fišera:

Utkání jsme s kolegou Mařádkem brali jako ukončení fyzického bloku. Byli jsme zvědavi, jestli se projeví končící blog naší přípravné fyzické části. Musím říct, že hlavně v prvním poločase to bylo z naší strany po fyzické stránce zajímavé a myslím si, že byl oproti podzimu vidět posun. Snad to bude k vidění z naší strany i v dalších utkáních. Musím říci, že se mi dnes líbil náš rychlý přechod do útočné fáze, v obou poločasech bylo vidět naše zlepšení v této činnosti a muselo být vidět, že to nebylo o náhodě, ale o chtěné cílené souhře. Bohužel jsme i dnes vytvořili spoustu chyb a soupeř měl dostatek šancí. Čtyři inkasované branky je opět strašně moc. Musíme se snažit zapracovat na těchto chybách. Hráče dnes musím pochválit, podali dobrý výkon, který stál hodně sil, a byly pasáže, které se museli líbit. Doufám, že se budeme v dalších utkáních ještě zlepšovat a poté na tyto výkony navážeme v jarní části sezóny, která bude dosti náročná.