A tým poprvé vítězně na venkovním hřišti

27.04.2024

TJ Vítkov - FK Slavia Opava      2:6 (1:1)

sobota 27.4. v 16:30

Branky:  8´  Faldýn, 57´  Dohnálek Jakub - 7´ , 69´  Henčl, 48´ ,50´  Hanslík Matěj, 84´  Ryž, 90´  Hanslík Jakub

Rozhodčí: Moravec Roman - Galvas Michal, Pavelek Karel

ŽK: 52´  Fabík, 64´  Mička - 35´  Henčl, 51´  Hanslík Jakub, 67´  Žižka, 87´  Melecký

Sestava TJ Vítkov: Snášel - Dohnálek Lukáš (54´  Sychra), Bek, Faldýn (82´  Ladner), Fabík, Mička, Kudla, Špok, Hučík Šimon (54´  Hučík Jakub ), Dohnálek Jakub, Černín

Sestava FK Slavia Opava: Honka - Schneider, Říčný, Matějek, Pavlíček ( 31´  Hanslík Jakub ) - Melecký, Klimeš (84´  Poštulka), Henčl, Hoblík (84´  Prchala) - Štencel ( 50´  Žižka), Hanslík Matěj (50´  Ryž)

V 18. kole jsme zajížděli do Vítkova, který se v tabulce pohyboval pod námi a potřebovali jsme nutně toto utkání zvládnout. V utkání na velice těžkém terénu jsme uspěli a připsali si první venkovní výhru v probíhajícím ročníku.

Do zápasu jsme vstoupili nervózně, přesto jsme se brzy ujali vedení. Hoblík zatáhl míč po levé straně, našel Henčla a ten otevřel skóre. Vedení jsme si příliš dlouho neužili. O pár chvil později jsme chybovali při nákopu domácího týmu, domácí hráč se dostal z naše obránce, jeho střelu Honka vyrazil, dorážející Faldýna si nikdo nevšímal a bylo srovnáno. Obraz hry nebyl příliš zajímavý, i přesto jsme se mohli ujmout několikrát vedení. Nejčastěji zahazoval velké šance Melecký. Domácí hrozili hlavně z nakopávaných míčů, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořili. Do druhé půle jsme vstoupili impozantně a po 4. minutách jsme vedli o dvě branky. Nejprve po rohu Meleckého se trefil Hanslík Matěj. O dvě minuty později tentýž hráč usměrnil nepovedený střelecký pokus Meleckého z levé strany k pravé tyči. Ani tentokrát jsme utkání nedohráli v poklidu. Klmeš zbytečně fauloval před pokutovým územím a velezkušený Dohnálek parádně z trestného kopu snížil. Poté se většina hry odehrávala mezi šestnáctkami. Až v 84. minutě se dostal do úniku Ryž, který kostrbatě se snažil o zakončení, nakonec se odražený míč dostal k Henčlovi a vedli jsem opět o dvě branky. O pár okamžiků později Žižka z vlastní poloviny našel opět Ryže, ten v samostatném úniku loboval brankáře Snášela a definitivně uklidnil naše barvy. V devadesáté minutě po kolmici Henčla uklidil míč do sítě levou nohou Hanslík Jakub a uzavřel konečný stav utkání na 2:6.

Hodnocení trenéra Fišera:

Utkání nebylo nikterak kvalitní, tentokrát se však nepočítá předvedená hra, ale důležité body, které nás snad navedou k záchraně a k lepším výkonům v dalších utkáních, kde již snad naši mladí hráči nebudou nervózní a předvedou všem, že patříme v tabulce výše, než se nyní nacházíme.