FK Slavia Opava - TJ Hradec nad Moravicí 1:1 ( 1:1 )

branky: 3´  Škrobánek, 89´  Henčl - 18´  Czerný, 81´  Peterek

rozhodčí: Thiemel - Moravec, Pretsch

ŽK: 58´  Hoblík - 90´  Benna

Diváci: 103

Sestava Slavie: Honka - Schneider ( 74´  Vrána ), Říčný, Matějek, Pavlíček ( 61´  Vrána ) - Škrobánek, Klimeš, Hoblík ( 61´  Hanslík ), Melecký - Štencel ( 74´  Kratochvil ), Henčl.

V posledním domácím utkání jsme se střetli s Velkými Hošticemi a jednalo se utkání, které jsme potřebovali nutně vyhrát. V prvním poločase nám vázla souhra a hlavně odvaha a to i přesto, že jsme se rychle ujali vedení. V 3. minutě jsme podnikli rychlý protiútok, který po centru z pravé strany zakončil Škrobánek. Tato situace bohužel zapůsobila opačným způsobem než měla. Místo toho, abychom se uklidnili, tak jsme vypadli z role. I přes nikterak dobrý výkon jsme mohli přidat další branky. V tutovce neuspěl Hoblík, který vysoko přestřelil. Poté Škrobánek po centru z levé strany neumístil na zadní tyči míč do odkryté brány. A tak přišel trest. Melecký vynechal souboj na pravé straně, hosté odcentrovali do vápna, kde propadl Klimeš a hostující Czerný pěknou střelou nedal Honkovi šanci a srovnal stav utkání. I nadále jsme v prvním poločase paběrkovali, hostující tým jsme naštěstí do žádné šance nepustili. A tak z ničeho mohl strhnout vedení na naši stranu Škrobánek, ale po krásném uvolnění Štencela svou šanci neproměnil.

Druhý poločas již vypadal jinak. Slávisté pokropeni živou vodou rázem ovládli děni na hřišti a byli neustále nebezpeční. Bohužel spoustu šancí a nadějných situací jsme nebyli schopni proměnit. A když už to vypadalo nadějně tak Štencel v úniku orazítkoval pravou tyč. A tak z ničeho přišel trest. V 81. minutě jsme chybovali v zadních řadách a hosté přišli zadarmo k vedení, když chybu našich hráčů potrestal Peterek. Naši hráči naštěstí nerezignovali a mohli po chvíli vyrovnat. Propadlý míč se dostal k Říčnému, který sám postupoval na bránu, ale nevyužil špatného postavení hostujícího brankáře a poslal míč vedle pravé tyče. Když už to vypadalo beznadějně, přišel centr z pravé strany a Henčl krásnou hlavičkou srovnal stav utkání. Utkání tak skončilo remízovým výsledkem 2:2.

Hodnocení trenéra Fišera:

Dnes se mi utkání hodnotí těžce. V prvním poločase jsme odehráli jeden z nejhorších poločasů celého podzimu. I přesto jsme si vytvořili šance na čtyři góly. Bohužel opět jsme dali jen jednu branku. I přesto, že soupeř byl více na míči, tak si nic nevytvořil, za obrannou hru je třeba hráče pochválit. Hlavně Říčný s Matějkem hráli povedené utkání. O poločase sem musel zvýšit výrazně hlas v kabině a druhý poločas již byl v naší režii. Sami jste viděli jak hosté chvílemi nevěděli co mají dělat. Měli jsme chvíle velký tlak a spoustu šancí, ale co všechno dovedeme neproměnit, je skličující. Jsem rád, že jsme to nezabalili po druhé inkasované brance a dovedli jsme vyrovnat. Dnes jsme měli vyhrát a nic na tom nemění, že soupeř krátce před koncem vedl. Utkání mělo skončit 8:3 a ne 2:2. Doufám, že přes zimní přestávku se nám podaří na detailech více zapracovat a v jarní části se snad rychle vyhneme boji o záchranu.