Vydřená domácí remíza s Hradcem

25.10.2023

FK Slavia Opava - TJ Hradec nad Moravicí 1:1 ( 1:1 )

branky: 2´  Laník - 32´  Lichý

rozhodčí: Těžký - Galvas, Teplanský ( laik - svaz opětovně nenominoval tři rozhodčí )

ŽK: domácí bez ŽK - 36´  Dušek

Diváci: 83

Sestava Slavie: Honka - Škrobánek ( 80´  Schneider ), Matějek, Henčl, Pavlíček - Vrána ( 46´  Hanslík ), Klimeš ( 84´  Hrbáč ), Hoblík ( 56´  Hoblík ), Melecký - Laník, Štencel ( 46´  Kratochvil )

V předposledním podzimním domácím utkání jsme přivítali na svém hřišti Hradec nad Moravicí. Hosty jsme překvapili hned ve druhé minutě, kdy se dlouhý aut dostal až Laníkovi a ten z úhlu potrestal chybující hostující hráče a konečně jsme na podzim rychle vedli - 1:0. I nadále jsme aktivnějším mužstvem a hosté jen stěží odolávají našemu tlaku. Bohužel jsme nebyli schopni přidat další branky. Dvě šance spálil Melecký, stoprocentní šanci neproměnil Štencel a když nebyla odpísknuta jasná penalta o chvíli později pro naše barvy, začalo se měnit tempo hry. Najednou jsme se z hřiště vytratili a hosté až do konce zápasu převzali taktovku dění na hřišti. V prvním poločase nás podržel Honka, ale i on nakonec kapituloval, když po rohovém kopu jsme netakticky bránili po odehrání rohového kopu a Lichý po centru zprava vyrovnal stav utkání - 1:1. I nadále jsme se bránili a byli jsme rádi za poločasovou pauzu. Když pomineme pár okamžiků ze startu druhé půle, tak jsme se celý druhý poločas bránili. Vyjma krásné střely Meleckého, kterou úžasně vyrazil Válek. Ještě jednu šanci měl po rohovém kopu Matějek, ale hlavou nezamířil přesně. Naši hráči bránili, co jim síly stačili a i přesto mohli inkasovat v 90. minutě, kdy hosté zatáhli míč po pravé straně, z brankové lajny přišel míč metr před bránu a hostující hráč naštěstí jen nastřelil Honku. Utkání tak skončilo remízou 1:1.

Hodnocení trenéra Fišera:

Dnes to bylo zvláštní utkání. Ve dvacáté minutě jsme měli vést 4:0, místo toho nám pro mně nečekaně došly ve 30. minutě síly a čekali nakonec utkání. To zapřičinilo zřejmě to, že se hlavně v první půli hrálo spíše ve vlnách a na hřišti vznikaly i 20 metrové prázdné prostory. Opravdu jsem byl hodně překvapený jak nám docházeli síly, zvláště, když si myslím, že hra takové spádové tempo neměla, abychom tak brzy odpadli. I takové zápasy hold jsou. Musím ovšem hráče pochválit za morál, který předvedli a že jsme zápas poctivně odbránili až do samotného konce, kde jsme měli hodně štěstí. Příští zápas hrajeme ve Slavkově, pokud se tam budeme prezentovat stejným výkonem, bude to asi velká výsledková pohroma. Snad se do té doby vzpamatujeme a předvedeme lepší výkon. Na závěr musím vypíchnout situaci, že se na svém domácím hřišti po devíti letech objevil Tomáš Hebelka, jsem strašně rád, že Tomáš ještě hraje a i když v dresu soupeře, udělalo mi to velkou radost.