Výhra byla na dosah

08.10.2023

FK Slavia Opava - TJ Slavia Malé Hoštice   3:3 ( 1:1 )

branky: 21´  Hoblík, 70´ , 79´  Laník - 31´  Wittek, 68´ , 90´ +2´  ( p ) Šafarčík

rozhodčí: Klečacký - Kotas ( bída ), Krpel

ŽK: 77´  Pavlíček, 90´ +2´  Poštulka - 54´  Bena, 67´  Droppa, 72´  Winkler, 80´  Chřibek, 82´  Stříbný

Diváci: 214

Sestava Slavie: Honka - Škrobánek, Matějek, Říčný, Pavlíček - Melecký, Kratochvil ( 57´  Poštulka ), Hoblík ( 46´  Klimeš ), Štencel ( 81´  Vrána ) - Laník ( 88´  Binar ), Henčl ( 88´  Vrána ).

Netradičně v neděli na žádost hostů jsme nastoupili v derby proti Malým Hošticím.

V dnešním utkání jsme měli hodně blízko k výhře, bohužel jsme o výhru přišli v nastaveném čase. Utkání jsme přitom začali dobře a prvních 25 minut jsme soupeře doslova mačkali a vytvářeli si spoustu příležitostí ke vstřelení branky. Bohužel jsme nebyli schopni své situace správně zužitkovat a ujmout se vedení. Až ve 21. minutě se dostal na malém vápně ke gólové šanci Henčl, brankáře hostí ještě nepřekonal, odražený míč z hranice velkého vápna poslal do sítě Hoblík a poslal naše barvy do vedení. I nadále jsme byli aktivnější a hosté si museli připadat jak na kolotoči. Bohužel poté přišla 31.minuta a v zajímavě se rodící útočné akci chyboval Škrobánek, míče se zmocnil Teichmann, který se ve středu hřišti z více než 30-ti metrů odhodlal ke střele, čímž překvapil Honku, který jen míč vyrazil před sebe a zcela osamocen dobíhající Wittek dorazil do prázdné brány. Od té doby jsme přestali na hřišti existovat. Najednou jsme si nevěřili a hráli se strachem cokoliv si dovolit a vymyslet. Poločasová přestávka tak byla našim vysvobozením. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, aktivita nám však dlouho nevydržela a opět se do naší hry vloupila křeč. Hrála se tak pasáž bez šancí a nic koukatelného pro přítomné diváky. Vše změnila až 68´  minuta, kdy jsme ve středu obrany chybovali a Šafarčík zkušeně poslal hostující Slavii do vedení. Naše barvy inkasovaná branka donutila zase hrát a za dvě minuty bylo po úžasné rychlé akci vyrovnáno, když na konci akce Škrobánek našel Laníka, který z jedné srovnal stav utkání. V těchto chvílích jsme měli navrch a hrozili jsme po stranách, šance jsme neproměnili. Jedenáct minut před koncem hosté faulovali před velkým vápnem a Laník překvapil hostujícího brankáře a opět jsme vedli. Vedení jsme se však zalekli a začali bránit. Když už to vypadalo, že vedení ubráníme přišel v 92´. minutě zbytečný faul Poštulky a hostující Šafarčík z penalty srovnal na konečných 3:3.

Hodnocení trenéra Fišera:

Dnes je mi kluků líto. Do utkání jsme vstoupili konečně aktivně a tak jak bychom si to představovali v každém utkání. Bohužel jsme z našeho tlaku nevytěžili branky. Mohlo být ve 20. minutě tři nula a zápas by se vyvíjel jinak. Bohužel každá naše chyba je potrestaná brankou. Dnes jsme udělali čtyři chyby a inkasovali tři branky. To se nám děje v každém utkání, náš mladý tým potřebuje psychicky posílit. Dnes bylo vidět po vyrovnávací brance na 1:1, že hlava je důležitá, vypadli jsme ze hry. Jsem rád, že jsme v druhé půli se dovedli zvednou, když jsme dostali druhou branku. Je škoda, že jsme nebyli schopni poslední akci v utkání vyřešit lepším způsobem. Určitě se to dalo, bylo tam několik možností jak předejít penaltě. I tak musím klukům poděkovat, že se rvali. Věřím, že když předvedeme stejný výkon za týden, tak přivezeme body z Jindřichova.